15-ĭncĭ Türk-Tatar Festivalı

National

24-27 Eylül 2009 tarihlerĭ arasında, 15-ĭncĭ Beynelmilel Türk Tatar Milliy Kıyafet, Halk Oyunları ve Dürkĭleri Festivalı Romanya Müslüman Tatar Türklerĭ Demokrat BĭrlĭGĭ tarafından tertĭplenecektĭr.   

Bo sene, Türkiye Cumhuriyetĭ, Kırım - Ukraina, Kazahstan, Bulgaristan ve Romanya'dan folklor takımları ve solistler katılacaktır.

 Festival'nıñ bĭrĭncĭ noktası, takımlarnıñ siyĭrcĭlerge milliy kıyafetlerĭn köstermek üşün yapkan cürĭşĭ bolacaktır. 25 Eylül Cuma künĭ saat 10.00'da, Ovidius Meydanından başlaycaktır. Olarnıñ geşecek colları şonlardır: Ovidius Meydanı, Tomis Caddesĭ, Ferdinand Caddesĭ, İ.C. Brătianu sokagı ve Revoluţiei 1918 Caddesĭ.  Köstencĭ Kültür Üyĭne kadar folklor takımların hepsĭ türk ve tatar kıyafetlerĭn siyĭrcĭlerge köstereceklerdĭr.

 26 Eylül 2009 saat 17.00'den itibaren ise, Köstencĭ Kültür Üyĭnde festivalnıñ aşılışı ve folklor programı halknıñ karşısında kösterĭlecektĭr. Ekĭncĭ günĭ, Cumartesĭ 27 Eylül 2009, saat 17.00'de, hep Köstencĭ Kültür Üyĭnde, festivalnıñ Gala Programı bolacaktır.

 Romanya Müslüman Tatar Türklerĭ Demokrat Bĭrlĭgĭ hepĭñĭznĭ spektakollarımızga davet ete.

 Buyurıñız ! Kapımız Aşık, Törĭmĭz Boş !

 Erol Menadil